Közlekedési balesetek Tolna vármegyében

2025. február 18. 10:27

Február tizenhetedikén két esetben riasztották a tűzoltókat közlekedési balesetekhez.

Nagydorogon két gépkocsi karambolozott, míg Felsőnyéken egy személyautó kapubejáró mellett akadt el. Az utóbbi járművet a helyiek a lajoskomáromi önkéntes tűzoltók kiérkezése előtt kiemelték.

Egymásnak ütközött két személyautó hétfő délután Nagydorogon, a Petőfi utcában. A baleset helyszínére a paksi hivatásos és a nagydorogi önkéntes tűzoltók vonultak, akik áramtalanították a járműveket. Személyi sérülés nem történt.

Nagydorog - baleset

Idén tizenkilenc alkalommal kellett beavatkoznia a vármegyei tűzoltóegységeknek közlekedési baleseteknél, amelyek során kilenc utas sérült meg. A megváltozott időjárási feltételek, rossz látási viszonyok (köd, szürkület), csúszós utak, jéggel, vagy hóval érkező csapadék mellett fokozott óvatosságra van szükség, csak az útviszonyoknak megfelelő műszaki állapotban lévő gépjárművel szabad közlekedni, és a megválasztott sebesség mindig legyen összhangban a közlekedést befolyásoló tényezőkkel.

Fotó: Paksi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság